Zespół Przedszkolno-Szkolny

Szkoła i Przedszkole "Razem"

Przedszkole z klasą

Fundusze Europejskie Rzeczpospolita Polska Lubelskie. Smakuj życie! Unia Europejska. Europejski Fundusz Społeczny

W roku szkolnym 2022/2023
w Zespole Przedszkolno-Szkolnym "RAZEM"
będzie realizowany projekt pn.: "PRZEDSZKOLE Z KLASĄ"

Celem projektu jest wzrost kompetencji społecznych i stymulacja rozwoju psychoruchowego 18 dzieci z niepełnosprawnością na wczesnym etapie edukacji poprzez rozszerzenie oferty Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi "Razem" o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne w zakresie stwierdzonych deficytów i zwiększające szanse edukacyjne dzieci do 31.08.2022 r.

Planowane specjalistyczne zajęcia dodatkowe dla dzieci z niepełnosprawnością:
  1. Sensoplastyka - 3 grupy 6-osobowe, średnio po 6h/m-c dla grupy.
  2. Logorytmika - 3 grupy 6-osobowe, średnio po 6h/m-c dla grupy + zajęcia indywidualne średnio 1h/m-c dla dzieci głuchych, niedosłyszących i dzieci z problemami mowy.
  3. Muzykoterapia - 3 grupy 6-osobowe, średnio po 6h/m-c dla grupy + zajęcia indywidualne średnio 1h/m-c dla dzieci wmagających dodatkowych ćwiczeń.
  4. Masaż - ćwiczenia indywidualne średnio 0,5h/dziennie dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i sprzężoną.
  5. Joga (ćwiczenia rozciągające, relaksacyjne) - 3 grupy 6-osobowe średnio po 6h/m-c dla dzieci z niepełnosprawnością.
  6. Biofeedback - zajęcia indywidualne dla dzieci z niepełnosprawnoscią.
  7. Zooterapia - zajęcia grupowe 3 grupy 6-osobowe, średnio po x 0,5/h dla grupy + zajęcia indywidualne.
  8. Sprawny Smyk - 3 grupy 6-osobowe, średnio po 6h/m-c dla grupy.
  9. Zosia Samosia - 3 grupy 6-osobowe, średnio po 6h/m-c dla grupy.
  10. Terapia ręki - 3 grupy 6-osobowe po 4h/m-c/grupę + zajęcia indywidualne.

Wszystkie ww. zajęcia będą realizowane poza czasem bezpłatnego nauczania.

Planowane szkolenia dla nauczycieli:
  1. Biofeedback I i II st. - dla 2 n-li.
  2. Logorytmika dla 3 n-li.
  3. Terapia ręki I i II st. - dla 3 n-li.
  4. Trening umiejętności społ. dla 3 n-li.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020